Безпечне з’єднання: чи варто переносити сайт на HTTPS?

Коли ми запитуємо своїх клієнтів про те, чи хочуть вони перейти на HTTPS найчастіше вони роблять здивовані обличчя. Мовляв, а що це за звір такий? А навіщо він потрібен? Тим часом Google (а слідом за ним й інші пошукові системи) оголосив про те, що використання HTTPS відбивається на позиції сайту в пошуковій видачі. Тому ми вирішили зробити статтю, яка допоможе вам розібратися.

HTTPS – це протокол захищеного з'єднання. Він захищає передачу інформації від користувача сайту. Це особливо важливо для інтернет-магазинів, де потрібно вводити дані банківської карти або інші персональні відомості.

Чи справді HTTPS такий важливий


Нещодавно з'явилися новини, що браузер Google Chrome почне показувати щодо сторінок без відповідного протоколу попередження «Не захищено». Ці слова будуть розміщені в адресному рядку веб-сайтів, які не використовують протокол HTTPS. Уявіть, як відвідувачі вашої сторінки йдуть з неї при вигляді такого повідомлення. Chrome перевіряє, працює ваш сайт на HTTP протоколі або ж на HTTPS. Можливо, це не має ключового значення, якщо сайт для вас не особливо важливий. Інша справа, якщо у вас онлайн-бізнес. В такому випадку проігнорувати це питання не вийде.

Переваги переходу на HTTPS


Більш безпечний сайт


Це найочевидніший плюс від переходу на HTTPS. Задіявши на своєму сайті HTTPS, ви гарантуєте, що інформація, що проходить між клієнтом і сервером, не буде вкрадена або перехоплена. По суті, це свого роду доказ вашої турботи про клієнта. Адже ви побічно даєте йому зрозуміти, що його дорогоцінні дані не загубляться.

Шифрування


Добре, навіть якщо у когось вийде перехопити дані, вони будуть абсолютно марні. Чому? Тому що у власника даних не буде ключа шифрування, щоб прочитати інформацію. Ключ буде тільки у власників сайтів.

Ідентифікація


Повинно бути, ви чули про кібер-атаки. Змусити ваших клієнтів думати, що вони надсилають особисту інформацію на ваш сайт, коли в реальності вони відправляють їх шахраєві? При HTTPS можливість цього практично дорівнює нулю.

Плюс для SEO просування вашого сайту


Звичайно, вам хотілося б бачити ваш сайт якомога вище в результатах пошуку. Тут на допомогу теж прийде диво від HTTPS. Вища позиція в пошуковій видачі збільшить трафік, призведе більше клієнтів. А все це позитивно відіб'ється на ваших доходах. Це говоримо навіть не ми, це говорить сам Google!

Зараз, коли ми обговорили всі переваги нового протоколу, нумо подивимось, що ми можемо для вас зробити.

 

Отримання SSL сертифіката

Ми встановлюємо SSL - протокол, який використовується при HTTPS. Сертифікат SSL буде містити назву компанії, доменне ім'я, адреси, країну і місто. Також буде згадана додаткова інформація, наприклад, термін дії сертифіката. Існує три основні види сертифікатів на вибір. Сертифікати Organization Validation (OV) і Domain Validation (DV) варто використовувати, якщо у вас інтернет-магазин або сайт, який збирає особисту інформацію користувачів. Третій тип називається Extended Validation Certificates. EV сертифікати використовуються для перевірки юридичних даних сайтів. Ми самі обираємо для вас сертифікат, купуємо і встановлюємо.

Створюємо для сайту карту URL і налаштовуємо редіректи

Буква «S» в HTTPS спричиняє значні зміни в єдиному покажчику ресурсу (URL). HTTP і HTTPS перед доменним ім'ям — це абсолютно різні покажчики (для пошукового робота – це два відмінні сайти). Це викликає необхідність копіювання кожної сторінки сайту та її перенаправлення. Цей редирект може бути зі старою HTTP сторінки на нову HTTPS. Іншими словами, потрібно показати пошуковій системі, що це все той же ваш старий добрий та проіндексований сайт. Просто він переїхав. Тому що сайт на основі HTTPS розглядається як абсолютно інший. Слід також привести у відповідність стилі CSS, зображення і скрипти, таблиці стилів.

Переобхід

Після того як завершена вся технічна частина, ми обов'язково відправляємо сайт на переобхід пошуковим роботом для переіндексування сторінок. Чому це так важливо? Нехтування цим негативно відіб'ється на трафіку. Як ми вже сказали, сайт на HTTPS розглядається як новий. Після цього ми підключаємо нову карту сайту та одночасно перепідключаємо стару. Таким чином, пошуковик відзначить 301 редирект і зробить необхідні налаштування. Тепер у видачі поруч з адресами всіх сторінок вашого сайту буде показуватися зелений замочок, який символізує HTTPS. Далі ви вже зможете помітити невелику позитивну динаміку у видачі.

Фахівці SEO Lviv сподіваються, що після прочитання статті туман навколо HTTPS трохи розсіявся. А ви вже перейшли на захищений протокол?